Začínám mít dojem, že západní finanční instituce si tím zadělávají na skutečný problém.
Otázka zní:
- Budou i nadále západní peníze něčím kryty až vyjde najevo, že vlády a finanční instituce drží jen minimální objem fyzického?
- zlata a nemají na výplaty?
- Neztratí západní svět mezinárodní obchodní důvěru?
- Neznamená to reálné zchudnutí?
Mimořádně černý scénář:
- Čína, Japonsko, Thajsko a Indie skoupí nenápadně 90% světových zásob zlata (to se snadno může stát).
- Tyto země se spojí a společně vyhlásí nedůvěru západnímu peněžnímu systému, který je v tuto chvíli krytý již jen pohledávkami a dlužními úpisy.
- Z důvodu nedůvěry v západní peněžní systém vyhlásí, že nadále budou se západními a dalšími zeměmi (Evropa, Amerika, Afrika) obchodovat pouze v zajištěné měně nebo ve zlatě. (placení zlatem a komoditami u nedůvěryhodných zemí se stává standardem).
- Západní země jsou do vysoké míry závislé na Asijské produkci. Největší výrobci budou potřebovat dodávky a subdodávky ze západu aby mohli dál fungovat. Celý západ tedy začne za své peníze a investice poptávat zlato, nebo zajištěnou měnu.
- cena zlata, komodit a stanovené měny vzroste raketovým tempem. Zlato bude nedostatkovým zbožím, protože veškeré zásoby tu již dávno nebudou.
- Západní finanční systém je v troskách. Lidé přicházejí až o 90% svých majetků, západní firmy bankrotují, chybí práce a vzniká chaos.
- Situace Východ x Západ se otáčí. Levná pracovní síla je na zdecimovaném západě, bohatství a všechno, co mělo nějakou cenu včetně technologie a výzkumu se výměnou za předražené zlato a komodity dostává na východ.
I takový může být důsledek černého scénáře ztráty majetkové rovnováhy.