Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     Další informace    

Situace v Evropě a zlato-diskuse na investiční Zlato fórum
ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Aktuální cena zlata: 2356.61 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.12 Kč/g

Téma diskuze:

Situace v Evropě a zlato

Kam směřuje ekonomická krize a proč se některé mezinárodní finanční transakce stále častěji ptovádí ve zlatě?

Situace v Evropě a zlato

Příspěvekod karpen17 » sob 29. pro 2012 10:25:24

Ještě před půl rokem se zdálo, že rozpačitá jednání politiků v Eurozóně přivedou celou Evropskou unii na pokraj rozpadu. Řecko balancovalo na pokraji bankrotu. Portugalsko se opět dostávalo pod palbu kritiků, a aby toho nebylo málo, tak novými terči nespokojených investorů se staly Itálie a Španělsko. Výnosy na španělských a italských dluhopisech raketově rostly a celý investorský svět očekával, kdy dojde k oficiálnímu předložení žádosti o finanční pomoc. S příchodem podzimu se však situace stabilizovala a v současné době dokonce můžeme mluvit o velmi klidném období.

Bankovní unie
Po několika summitech a tvrdých jednání to vypadá, že Evropská unie se dočká bankovní unie, skrze kterou by měla Evropská centrální banka dohlížet na největší bankovní domy v Evropě. To se samozřejmě všem nelíbí. Proti vzniku bankovní unie vystoupily Česko a Británie. Pro Českou republiku je bankovní unie nevýhodná, neboť by paradoxně snížila ochranu tuzemských bankovních domů. Pro Británii je pak jakákoliv bankovní regulace nepřípustná, neboť v londýnském Citi sídlí srdce evropského bankovnictví. Přes různé výhrady to však vypadá, že bankovní unie se stane skutečností v roce 2014. Evropská centrální banka dostane nový nástroj, kterým bude moci lépe sledovat bankovní domy. Pro samotnou Evropskou unii to bude další krok k federalizaci.

Co přináší situace v EU zlatu?
cena zlata se koncem roku dostala pod výrazný tlak. Dle mnoha investičních analytiků se začíná projevovat zlepšující se situace v Eurozóně. Velká část investorů začíná opouštět bezpečný zlatý přístav a vydává se na moře akciových, futures a ostatních trhů. Na zlatu převažují prodejci. Situaci může zvrátit pouze vyostření situace v Eurozóně. To mohou přinést předčasné volby v Itálii, ve kterých se pokusí o návrat Silvio Berlusconi. Otazník visí i nad Francií, neboť nový francouzský prezident Hollande zatím nedokázal přesvědčit finanční trhy, že dokáže přivést Francii na cestu vyrovnaných rozpočtů. Rok 2013 přináší do Evropy mnoho otazníků.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Němci si stahují zlato domů

Příspěvekod karpen17 » čtv 17. led 2013 11:51:09

O tom, že centrální banky patří mezi největší držitele fyzického zlata na světě, není sporu. Občas se však objeví vcelku zajímavé zprávy, které komentují rozhodnutí centrálních bank ohledně svých zlatých rezerv. A právě jedna taková zpráva se tento týden objevila v médiích. Dle této zprávy dojde k rozsáhlým přesunům zlata v rámci států.

Německá centrální banka si stahuje zlato domů
Jedním z největších držitelů fyzického zlata na světě jsou Němci, respektive Německá centrální banka sídlící ve Frankfurtu. Ačkoliv již Německá centrální banka nerozhoduje o vlastní měně, pouze se spolupodílí na měnové politice Eurozóny, tak přesto drží vlastní zlaté rezervy a právě část těchto rezerv měla uloženou v New Yorku a v Paříži.

Proč je německé zlato v cizině?
Německé zlato se do Spojených států dostalo díky studené válce. Panovaly obrovské obavy, že v případě napadení Sovětským svazem, by se německé zlato dostalo do rukou Sovětského svazu. Vzhledem k objemu, jakým Německo disponovalo, se nelze divit, že politici se dohodli na převozu části zlatých rezerv do USA. Zde bylo uchováno až do současnosti v hlavních trezorech amerického FEDu.

Proč se zlato vrací do Německa?
Každého zkušeného investora v souvislosti s touto zprávou napadne jednoduchá otázka, proč Německá centrální banka přesunuje své zlato právě teď. Dle odhadů analytiků a ekonomů se jedná o projev nedůvěry mezi jednotlivými centrálními bankami. Rostoucí měnové války mezi centrálními bankami vedou k napětí. To je navíc vystupňováno neustálými obavami z amerického rozpočtu. Není se tedy čemu divit, že Německá centrální banka by své zlato raději viděla ve svých trezorech než za velkou louží. Tato zpráva není pro cenu zlata kurzotvorná, avšak ilustruje zvyšující se napětí na finančních trzích. Rok 2013 může přinést zajímavé okamžiky.
karpen17
 
Příspěvky: 54
Registrován: pon 19. lis 2012 13:29:09

Příspěvekod minceazlato » sob 28. led 2017 14:27:06

Co vše v letošním roce může ovlivnit cenu zlata?
1.v USA nastoupil do úřadu nový prezident. Donald Trump má být vzpruhou pro americkou ekonomiku.
2. Velká Británie opustí Evropské struktury, významá evropská ekonomika , bude hledat svou novou tvář, své místo
3. prezidentské volby ve Francii, neoblíbený prezident Holland odchází ze svého úřadu, kdo na jeho místo?
4. parlamentní volby v Německu, jak dopadne Frau Merkel? Velmi důležité volby nejen pro Německo samotné, ale také pro celou Evropu
5.parlamentní volby v Holandsku a Itálii
6. pomalejší růst čínské ekonomiky
A spousty dalších událostí, které mohou mít přímý či nepřímý vliv na cenu zlata. V každém případě bude rok 2017 velmi zajímavý a dá se očekávat velká volatilita na komoditním trhu.

Nákup zlatých a stříbrných mincí na http://www.minceazlato.cz
minceazlato
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. říj 2016 16:17:30

Situace v Evropě a zlato

Příspěvekod cihla » úte 31. led 2017 15:48:13

Zlato i stříbro je nepochybně dlouholetá investice, investuje-li člověk řekněme statisíce Kč na dobu minimálně 5-10 let. Mám ale z utuchající diskuze za fóru stále pocit, že to "radostné" očekávání totálního pádu zejm. US $ nějak vůbec nepřichází (ano mám na mysli extrémní předluženost všech státu, což musí nevyhnutelně přinést pád jednotlivých měn). Co myslíte, podařilo se situaci v současné době nějakým způsobem přimrazit (třeba snížením počtu tištěných papírku a generovaných neexistujících peněz) a je to tedy jen ticho před bouří ? Protože za posledních 5 let se cena Au i Ag pořád plácá sem a tam, ale nic extrémního se neděje (stříbro za 50 USD nebo zlato za 2000 USD, což se tu nejednou objevilo).
Jaký máte názor ?
cihla
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04. úno 2014 19:23:25

Situacev Evropě a zlato

Příspěvekod František » úte 31. led 2017 20:46:22

[quote="cihla"]Zlato i stříbro je nepochybně dlouholetá investice, investuje-li člověk řekněme statisíce Kč na dobu minimálně 5-10 let. Mám ale z utuchající diskuze za fóru stále pocit, že to "radostné" očekávání totálního pádu zejm. US $ nějak vůbec nepřichází (ano mám na mysli extrémní předluženost všech státu, což musí nevyhnutelně přinést pád jednotlivých měn). Co myslíte, podařilo se situaci v současné době nějakým způsobem přimrazit (třeba snížením počtu tištěných papírku a generovaných neexistujících peněz) a je to tedy jen ticho před bouří ? Protože za posledních 5 let se cena Au i Ag pořád plácá sem a tam, ale nic extrémního se neděje (stříbro za 50 USD nebo zlato za 2000 USD, což se tu nejednou objevilo).
Jaký máte názor ?


Nyní se nedá s jistotou říci vlastně nic. Evropa tlačí problémy před sebou a jednotlivé státy vyčkávají. Nejdříve asi na jednotlivé národní volby. A po nich se vyvine (snad) nový vztah a přístup k vetřelcům muslimům a následně evoluční nebo revoluční způsob řešení (viz celé dějiny Evropy).
Ale stále se zvyšující předluženost nejde odsouvat dlouhodobě (několik roků sem nebo tam nehraje roli). No a i peníze jsou vlastně také "jenom" takové potištění papírky, které (zatím) všichni akceptujeme.
No a můj názor: v případě bankrotů států vzroste na významu a ceně majetek ve dvou druzích cihel - v cihle pálené (nemovitosti) a v cihle zlaté/stříbrné.
Ale až toto bude takzvaně "každému jasné" - pak to ale bude zároveň násobně dražší k pořízení.
Ale to ať si každý přebere podle svých finančních možností a podle svého rozumu. Nebo intuice??
František
 

Situace v Evropě a zlato

Příspěvekod cihla » ned 12. úno 2017 12:18:24

Taky to tak vidím, nedělám rozdíl mezi potištěným papírkem, na kterém je 1000 a je fialový, zelený nebo červený nebo ekvivalentu na bankovním účtu. Obojí je v podstatě velké nic, když si toho banky a státy mohou vytvořit kolik chtějí. Je jasné, že až se začne něco pořádného dít, poletí cena čehokoli hmotného, kromě těchto měn směrem nahoru. Jen mám obavu, aby dříve nebyl vytvořen totalitní bezhotovostní systém, na kterém se v současné době pracuje a každý to může vidět denně kolem.
cihla
 
Příspěvky: 21
Registrován: úte 04. úno 2014 19:23:25


Zpět na Ekonomická krize, zlaté rezervy a tištění peněz

Graf cena stříbra ke stažení v korunách Graf Ceny zlata v korunách ke stažení


Aktuální cena zlata: 2356.61 Kč/g     Aktuální cena stříbra: 23.12 Kč/g

Vyhledat témata bez odpovědí   Zobrazit aktivní témata
Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist