ZlatoInzerce.cz
Akční letenky

První české diskuzní fórum o investičním zlatu, stříbru a investicích do drahých kovů

Je vhodné investovat do zlata?

Odeslat odpověď


Napište slovy souhlasím, pokud souhlasíte.
Podrobnosti

BBCode je zapnutý
[img] je vypnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou vypnutí
Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Je vhodné investovat do zlata?

investice ...

Příspěvek od Host » pát 19. úno 2016 21:36:09

Jak prozíravá předpověď ...
Už se nemohu dočkat, až bude zlato za 700 USD/Oz

Cena zlata

Příspěvek od Vodník Česílko » čtv 23. črc 2015 8:25:30

Cena zlata nemůže začít růst, dokud významně nepropadne nabídka zlata na trhu a objem jeho těžby. Dokud se tady tohle nestane, neexistuje důvod pro nárůst ceny zlata.

Investiční zlato

Příspěvek od Hanka » úte 23. čer 2015 9:40:03

Dobrý den, co se týče investičního zlata, našla jsem tyhle stránky: http://www.top-gold.cz/cs/investicni-zlato. Když si dále rozkliknete Proč zlato?, je tam dost informací. Každopádně se stále rozmýšlím, zda je investice do zlata to pravé i pro mě.

zlato

Příspěvek od inuš » pon 15. čer 2015 13:29:22

Investice do zlata je určitě dobrý nápad, ale neinvestovala bych všechno. Dle mého názoru a názoru mého investičního poradce pana Žídka ze společnosti GTI, je vždycky lepší investice rozložit a ne "sázet všechno na jednu kartu". Do zlata jsem investovala poměrně dost, protože se tolik nebojím, že bych o peníze přišla. Menší částky mám třeba v akciích, kde je vyšší riziko, že bych o peníze mohla přijít, ale taky vyšší výnos než ze zlata. To už je ale na každého uvážení. Každopádně bych investici do zlata rozhodně nezatracovala.

Investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 08/13

Příspěvek od zlato » čtv 01. srp 2013 9:50:14

Investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 08/13

Budoucí cena zlata 700 – 20 000 USD/oz… buďme realisté a použijme selský rozum
Jestliže se podíváme na graf vývoje ceny zlata na burze, a to v jakkoli dlouhém horizontu, zjistíme, že kolísá. Důvodů pro krátkodobý pokles či růst je mnoho. Těmi hlavními jsou především zprávy z finančního trhu – kvantitativní uvolňování a postupy jednotlivých centrálních bank, jak vyřešit současnou, minulou a budoucí ekonomickou krizi. Dalšími neméně důležitými zprávami jsou doporučení a výhledy analytiků atd. Ale prakticky nikoho nezajímá to hlavní – vzácnost zlata jako drahého kovu, která je dána náklady na jeho získání. To by měl být ten hlavní signál pro ceny dané komodity. V poslední době se sice nějaké zprávy objevily, ale obchodníci na burze je příliš nerespektují.
Podíváme-li se na vývoj těžebních nákladů na unci zlata, tak zjistíme, že tyto náklady každým rokem rostou a není se čemu divit. Každý těžař začíná u jednoduše dostupného ložiska a postupuje k těm hůře dostupným. Světová organizace pro „zlatý průmysl“ World Gold Concil uvádí, že průměrné hotovostní náklady na těžbu unce zlata byly v 3Q 2012 694 USD. K těmto nákladům je třeba ještě připočítat ty vedlejší, jež zahrnují náklady na tzv. udržitelnou těžbu (např. odvoz sutiny, náklady na průzkum a vývoj), které dosahují přibližně stejného čísla jako samotné přímé náklady. Po součtu zjistíme, že těžařské firmy dosahují celkových nákladů vytěžené 1 oz zlata někde pod hranicí 1400 USD/oz. Tyto čísla můžeme považovat za skutečné průměrné ceny největších těžařů zlata. Tyto společnosti (např. Barrick, Newmont Mining, Harmony Gold Mining) jsou totiž obchodovány na burze a mají za povinnost uvádět své výsledky hospodaření dle zákonných pravidel a byly by samy proti sobě, kdyby tyto náklady nadhodnocovaly a tím snižovaly hodnotu svých akcií a to protiprávně.
V nedávno zveřejněné zprávě byly popsány aktuální opatření pro snížení nákladů. Největší společnosti ihned propouštějí 1/3 zaměstnanců, ruší průzkumné práce a zavírají nejméně efektivní doly. Je velmi pravděpodobné, že tyto firmy dokáží zefektivnit svou těžbu a najdou místa kde ušetřit. Stejně tak jako se to podařilo všem firmám po vypuknutí finanční krize. Tím se tedy průměrné těžební náklady dočasně mohou snížit, ale oproti tomu bude i tak docházet k jejich růstu, který se dle výše zmíněné organizace pohybuje mezi 10 – 20% ročně. Postup těžařů k hůře dostupným ložiskům je prostě nevyvratitelný. Jestliže bude zanedbán průzkum dalších nalezišť, tak v budoucnu musí zákonitě dojít k poklesu na straně nabídky.
Analytici a jejich „žhavé výstřely“
Rozptyl odhadů budoucí ceny zlata z posledního měsíce je enormní a nepochopitelný. Odhady se rozcházejí od 700 až ke 20 000 USD/oz. Předpovědět cenu zlata v roce 2018 na 700 USD je práce analytika, který pravděpodobně nedostudoval základní školu. Těžko říci, jakým způsobem dochází k analýzám, ale pravděpodobně to nebude žádná sofistikovaná záležitost. Tito lidé pouze manipulují s psychikou spekulantů, kteří se krátkodobě snaží zbohatnout na výkyvech, které absolutně nezajímá budoucí cena a řídí se pouze aktuální informací, která může zahýbat cenami. Žádný z obchodníků na burze nedrží hmotné zlato a nedrží ani imaginární číslo na účtu u svého brokera déle než pár dní. Proto i předpovědi analytiků mají velký vliv na vývoj cen, i když jejich opodstatněnost je minimálně sporná.
Z dlouhodobého pohledu bych se především soustředil na průměrné těžební náklady, které nejlépe vypovídají o vzácnosti drahého kovu, a které stoupají čím dál větším tempem s tím, jak je těžba stále nákladnější. Vždyť cena zlata je již po staletí dána svou vzácností výskytu v přírodě. Růst ceny zlata je tedy naprosto opodstatněný a nejedná se o žádnou „bublinu“. O „bublinu“ se bude jednat tehdy, když se cena zlata na burze výrazně odchýlí od těžebních nákladů. Stejně tak například ropa je vzácná a vyčerpatelná. Jestliže budeme chtít tuto surovinu využívat za 50 let, tak za ní zaplatíme minimálně tolik, na kolik vyjdou její těžební náklady. Možná přestane být kvůli své ceně využívána a začneme využívat jinou surovinu, která nebude tak cenově nedostupná. Toto se však u zlata stát nemůže, protože je nenahraditelné. Sice je zatím v průmyslu jen málo využíváno, ale neznám člověka, který by jej nechtěl vlastnit. Bylo tomu tak před staletími a v budoucnu tomu nebude jinak. Zvláště když životní úroveň v rozvojových zemích stoupá a s ní i poptávka po zlatě. Stačí si přečíst zprávy o poptávce v Číně, Indii a Vietnamu.
Současná cena zlata je vhledem k nákladům na těžbu minimálně „férová“, ne-li podhodnocená, a z dlouhodobého hlediska se můžeme dočkat dalšího postupného růstu této komodity.

Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.cz
http://www.investicni-zlato-praha.cz/
http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat

Investice

Příspěvek od Jiri64 » čtv 06. čer 2013 10:59:57

Dobrý den,
nabízím nezávazné informace ohledně investování, popřípadě si domluvit schůzku. Kontakt: jirshi@seznam.cz

Nedůvěryhodný kontakt na obchodního zástupce

Příspěvek od zlatoforum » stř 29. kvě 2013 7:48:09

Kontakt na obchodního zástupce bez jakéhokoliv pozadí s emailem na seznam.cz nevypadá moc důvěryhodně. Ten mail si může založit kdokoliv a člověka, který je na druhém konci, patrně nikdy nedohledáte.
Buďte prosím opatrní v tom, komu důvěřujete.

investice do zlata

Příspěvek od pani.domu » pon 27. kvě 2013 20:47:02

nikdo ale netvrdi, ze se tim da rychle vydelat. Je to prece investice, tedy beh na dlouhou trat. Nyni je cena niz, takze idealni na nakup, nechat ho nekde lezet a za deset let se uvidi. Furt lepsi, nez stavebko nebo penzijni. Ja jsem si poridila maly depozit pres obchodniho zastupce (aurum.nostrum@seznam.cz) a jen doufam, ze bude cena zase stoupat.

Příspěvek od host » pát 03. kvě 2013 21:38:56

Asi o té době nic nevíš a o současných cenách asi také ne.
V r. 1950 rozhodně nebyl zlatý 2g prstýnek z 18 kar. Au za 1000 Kčs - po měně v r. 1953 byl průměrný plat asi 900,- korun a za jeden měsíční plat se zlatý (18 kar.) prstýnek koupit nedal.
V dnešní době 2g prstýnek ze 14 kar. Au pořídíš 3 až 5 tis. podle práce a když je tam lepší kámen než zirkon tak i dráž.
V r. 1950 nebylo moc lidí, co měli nějaké zlato (řek bych, že v dnešní době je mezi lidmi daleko víc zlata, než tenkrát po válce). Já nejsem žádný pamětník - v r. 1950 mi bylo 5 let ale měnu v r. 1953 si pamatuji docela dobře. Když otec přinesl první výplatu, tak nad tím máti brečela ...

Zlato a ceny

Příspěvek od Peva » čtv 02. kvě 2013 12:15:03

[quote="Tupolev"]Na zlatu nezbohatnete, ale zároveň nepřijdete o majetek.
Pokud někdo měl úspory v roce 1950 a držel si je na vkladní knížce, do této doby přišel o přibližne odhadem 80% kupní síly.
Pokud v té době nakoupil investiční zlato a v dnešní době ho prodal, jeho kupní síla se zlepšila díky dostupnějším technologiím a klesajícím cenám sériově vyráběných výrobků. Ne díky zvyšující se ceně zlata.


1) Tak pokud to udelal nekdo v roce 1950 v CR a schoval zlato na zahrade, tak patrne uchranil svoji finance pred menovou reformou....

2) Ale moc na tom nevydelal, protoze v roce 1950 stal 18 karatovy prstynek s 2g zlata cca 1000Kcs. A dnes stopji taky 1000Kc. Zajimave ze....

Za jeden zlaty dukat (4g) se dalo treba koupit moderni jizdni kolo...dnes jsou potreba dukaty 2.

Nahoru

Vyhledat témata bez odpovědí   Zobrazit aktivní témata
Cena stříbra v korunách za poslední rok Cena zlata v korunách za 2 roky Cena zlata a stříbra v korunách Poměr ceny zlata a stříbra

Investiční zlato a investiční stříbro na:
© ZlatoForum.cz 2012
Reklama na ZlatoForum.cz

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group • Český překlad – phpBB.cz phpBB SEO
Theme created by StylerBB.net Vyhledávač akčních letenek
Aktuální cena zlata

cron
TOPlist